Wiosną w ogródku

Wczesna wiosną 2014 roku nasze przedszkolaki sadziły, wysiewały, rozsadzały wiele różnych kwiatków i roślin użytecznych (np. pomidory, zioła itp.) – w doniczkach, w salach.
W kwietniu przeniosły swoje hodowle na zagonki w naszym ogródku przedszkolnym, które powstały dzięki zaangażowaniu połączonym z wkładem pracy wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci wspólnie z paniami wysiały także do gruntu różne nasiona, min. nasiona rzodkiewki, selera, marchewki itd.
Była to nie tylko miła i pouczająca zabawa, ale także codzienna przygoda przy podlewaniu, doszukiwaniu się „wyników” tych prac, czyli oczekiwaniu, aż „coś” wzejdzie, a potem codzienna radość, kiedy roślinki rosły. Nie zawsze każdy pamiętał, co i gdzie jest posadzone, ale emocji związanych z obserwacją pierwszych pędów i listków nie da się
z niczym porównać!

BenQ Corporation