European Language Label 2006

W 2006 roku Polska uczestniczyła po raz kolejny w konkursie European Language Label organizowanym przez Komisję Europejską.

Nasz projekt Przedszkolna edukacja językowa “Angielski biletem do świata” autorstwa Brygidy Woźniak, Marty Olejniczak i Teresy Brejner został uhonorowany prestiżowym certyfikatem Komisji Europejskiej. Nasze przedszkole było jedynym przedszkolem w Polsce uhonorowanym w roku 2006.

Uroczystość rozdania certyfikatów odbyła się w Warszawie, 16.10.2006, w budynku Uniwersytetu Warszawskiego.

Media o nas

/2006-10-17/- Radio Wawa

“Europejski Znak Innowacyjności w Zakresie Nauczania Języków Obcych” przyznawany jest tym instytucjom, które przy nauce języków wprowadzają innowacyjne i ciekawe metody. Łódzkie Przedszkole Nr 163 wprowadziło do swojego programu nauczania bezpłatną naukę języka angielskiego już dla najmłodszych – bo 3 letnich dzieci i uczą się go wszyscy wychowankowie tej placówki. Zajęcia, które trwają od 15-tu do 30-tu minut pozwalają lepiej przygotować dzieci do nauki w szkole. Zajęcia z angielskiego finansowane są z miejskich pieniędzy.

/2006-10-17/ – WarszawaPAP

19 instytucji – w tym przedszkole, szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz szkoły językowe i stowarzyszenia – otrzymały certyfikaty w V edycji Konkursu “Europejski Znak Innowacyjności w Zakresie Nauczania Języków Obcych (European Language Label – ELL) 2006”. Wręczono je w poniedziałek w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego. Do grona laureatów konkursu należy też 14 nauczycieli wyróżniających się stosowaniem nowatorskich i kreatywnych metod nauczania języków  obcych. Konkurs,  organizowany  przez  Komisję  Europejską,  prowadzony  jest
w Polsce od 2002 r. “Polskie projekty, za które przyznano certyfikaty, odznaczają się wielką wartością edukacyjną, pomysłowością i ogromną przydatnością praktyczną” – uważa przewodnicząca Komitetu Selekcyjnego ELL prof. Hanna Komorowska.