Comenius I

W latach 2008 – 2010 w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt Comenius “Healthy Lifestyles”. W projekcie uczestniczyły następujące państwa: Wielka Brytania, Polska,
Rumunia, Włochy oraz Turcja.

Projekt ten miał na celu zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego trybu życia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Rok 1 –  Zdrowa,  zbilansowana  dieta  – W  pierwszym  roku  projektu  skupialiśmy  się na umożliwieniu dzieciom poznania zasad zdrowego odżywiania, które pomogą im w nabyciu odpowiednich nawyków żywieniowych. W ciągu pierwszego roku trwania projektu omawialiśmy  aspekty  zdrowia  psychicznego  oraz  wpływu,  jaki  prawidłowa dieta ma na psychikę i kondycję fizyczną człowieka.

Rok 2 – Zdrowa  gimnastyka – W drugim   roku   trwania   projektu   zapoznaliśmy  dzieci z pozytywnym wpływem ruchu  na  zdrowie człowieka. Dzieci poznały ćwiczenia i sporty z innych krajów europejskich. Podobnie jak w poprzednim roku poruszyliśmy aspekt zdrowia psychicznego, tym razem w kontekście aktywności fizycznej (sport jako sposób walki ze stresem i lękami).